פרגולה תלויה עם עץ

גדר אלומיניום אפורה

מסתורי כביסה

ככה בונים גדר!

את התיחום וההפרדה של הבית או החצר שלנו עושים לרוב על ידי בניית גדר אלומיניום. לגדר אלומיניום יש יתרונות רבים על פני כל חומרי הגלם האחרים ובשנים האחרונות הפכה התקנת גדרות אלומיניום להיות מועדפות על פני כל חומר גלם אחר.

יש לכך סיבות רבות אולם הבולטת ביותר שביניהן היא העובדה שתחזוקת גדר היא משמעותית מאוד, במיוחד אם בחרת לבנות גדרות עץ או ברזל.

גדרות לתיחום השטח

גדרות לתיחום השטח מאפשרות לנו למנוע מזרים גישה ישירה או הצצה למקום המגודר. כאמור יש מספר חומרי גלם מהם בונים את הגדרות כאשר הנפוץ ביותר הוא העץ, אולם העץ מאוד פגיע לשינויי מזג אוויר או טמפרטורה, מי הגשמים והשמש היוקדת גם הם גורמים לנזקים. על כן גדר אלומיניום היא בחירה מצוינת ועדיפה על כל חומר גלם אחר. לאלומיניום יש יתרונות גדולים מאוד, ראשית המשקל של האלומיניום מאפשר בניית גדר אלומיניום בגדלים ובאורכים גדולים ללא חשש ממשקל עודף או מצורך בקונסטרוקציות מיוחדות, בנוסף האלומיניום מטבעו הינו חומר שאינו מושפע משינויי טמפרטורה, גשם או שמש ולכן בניית גדר אלומיניום היא פתרון מעולה למי שלא רוצה בכל עונה לחדש את הצבע או לבצע חיזוקים. על מנת להבין עד כמה עדיפה גדר אלומיניום נבחן את גדרות העץ והברזל, גדר עץ צבוע בצבע לכה, הצבע נותן לעץ מצד אחד את המראה המרשים שלו ומצד שני את ההגנה מפני חרקים, מזיקים ופגעי מזג אוויר אולם  העץ כידוע הינו חומר טבעי ולכן שינויים בטמפרטורה הינם שינויים שמשפיעים באופן ישיר על העץ, הצבע מתקלף ונפגע ומים עלולים לחדור אל העץ פנימה, הדבר יגרום לעץ להירקב, בנוסף למים גם חרקים ומזיקים עלולים לחדור ולכרסם את העץ. בברזל לעומת זאת האויב הראשי הינו החלודה, הצבע גם הוא פגיע ואם יש פיצוצי צבע או קילופים אז חלודה עלולה לתקוף את הברזל.

יופי, איכות ועמידות רק עם גדר אלומיניום

אם נבחן את כל המעלות לעומת החסרונות נמצא כי גדר אלומיניום היא הפתרון המושלם מבחינות רבות. ראשית כל כפי שציינו העמידות של הגדר היא מעולה והאלומיניום גם לאחר שנים רבות עדיין יראה יפה ונקי. מעבר לכך כל נושא התחזוקה לאלומיניום ממנו והלאה כלומר גדר אלומיניום ברגע שהותקנה אין יותר מה לעשות עבורה היא פשוט עמידה ובעלת שרידות ארוכת שנים. אולם גם לאלומיניום יש רמות של איכות וגימור, יש סגנונות בנייה שבהם מחברים את פרופילי האלומיניום על ידי זוויות וברגים ויש סגנונות בהם מרתכים את האלומיניום. כל סגנון בנייה של גדר אלומיניום מתאימה לאופי אחר של התקנה. מומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע מיומנים לפני שסוגרים עסקה, חשוב לברר לגבי האחריות, מה היא כוללת ולאיזו תקופה היא ניתנת, בנוסף לבירור תקופת האחריות יש לוודא כי החומר ממנו בונים עבורכם את הגדר עומד בסטנדרטים של איכות ותקינות.