פרגולה תלויה עם עץ

גדר אלומיניום אפורה

מסתורי כביסה

ניצול מקסימלי של המקום שלכם

אחד הטרנדים המובילים כיום בעולם הפרגולות הן הפרגולות התלויות. היתרון הגדול שלהן על פני כול סוג אחר של פרגולה הוא שהן תלויות באוויר. היתרון הגדול הוא שפרגולה תלויה אינה מבזבזת מקום על עמודי התמיכה וכך השטח המקורה מנוצל טוב יותר.

בעבר הלא רחוק תליית פרגולות היה עניין בעל משמעות רצינית, החישובים והתחשיבים שישה צורך בהם היו לא אחת מונעים מאיתנו את בניית הפרגולה ומאלצים אותנו להתפשר על פרגולה רגילה על עמודים. אולם העידן החדש הביא איתו שיפורים במגוון תחומים ובתחום הפרגולות בפרט, חומר הגלם הנפוץ היה עץ או ברזל, חומרי גלם אלו הינם בעלי משקל יחסית כבד ואם היינו רוצים לקרות שטח גדול הקונסטרוקציות היו מורכבות ומסובכות.

סגנונות של פרגולה תלויה

סגנונות הבנייה של פרגולות הינו מגוון עד מאוד, למעשה כמעט ואין 2 פרגולות דומות מכיוון שיצירתם היא לרוב מותאמת לתנאי השטח. יחד עם זאת לפרגולה תלויה יש יתרון גדול בכך שאנו חוסכים הרבה מקום על הקרקע. את התלייה עצמה מבצעים בעזרת קיבוע צד אחד של הפרגולה לקיר תומך ואת הצד המרוחק מחברים על ידי כבלי פלדה לאותו צד מרוחק. הזווית שנוצרת בין הפרגולה לקיר היא זו שתומכת. יש חומרי גלם לבניית פרגולת תלויות כאשר הנפוצים הם ברזל, עץ ואלומיניום. השימוש בעץ הינו נפוץ אולם השימוש בברזל נפוץ עוד יותר מכיוון שהעמידות גבוהה יותר ביחד לעץ. אולם יחד עם זאת בשנים האחרונות השימוש באלומיניום הפך להיות נפוץ יותר והעדיפות לבניית פרגולה תלויה מאלומיניום הפכה להיות גבוהה יותר. יש לכך סיבות רבות אולם הראשונה שבהן היא העמידות הגבוהה שיש לאלומיניום ביחס לכול החומרים האחרים. חשוב לציין כי עץ חייב תחזוקה וטיפול על מנת שישמר לאורך זמן ואם הפרגולה אינה על עמודים הרי שהתחזוקה שלה קשה מאוד ובעייתית. כך גם לגבי הברזל שחייב תחזוקה שוטפת, אמנם בתדירות נמוכה יותר אך עדיין. האלומיניום הינו חומר גלם מושלם, ראשית בשל העובדה שהמשקל קל ביחס לכל חומרי הגלם האחרים ניתן לקרות בצורה תלויה שטחים רחבים וגדולים יותר ללא חשש, בנוסף תחזוקה של פרגולות עץ או ברזל במיוחד אם הם תלויות קשה מאוד ומחייבת בעל מקצוע מיומן, האלומיניום אינו צריך תחזוקה, הוא אינו מושפע משינויי מזג אוויר או טמפרטורה, האלומיניום צבוע בתנור ולכן גם אינו מתקלף או נפגע. בשורה התחתונה בחירת אלומיניום כחומר גלם עבור פרגולה תלויה היא בחירה מוצלחת.

בחירת בעל מקצוע לבניית פרגולה תלויה

כאמור בניית פרגולה תלויה היא פתרון מושלם ויחד עם זאת חייבים לבצע התקנה מקצועית על מנת שלא יקרה נזק כמו קריסה או נפילה של הפרגולה. על מנת לבחור נכון בבעל המקצוע הראוי חשוב שתראו עבודות קודמות ותקבלו המלצות לגבי אופי העבודה שלו. מומלץ גם לקבל המלצות מלקוחות קודמים ולבחון היטב מה כוללת האחריות והשירות שלו.