פרגולה תלויה עם עץ

גדר אלומיניום אפורה

מסתורי כביסה

כידוע על מנת להגן על שטח מפני השמש או הגשם ואפילו משניהם יחד עלינו לבנות פרגולה, יש כמה שיטות לבניית ההצללה או הקירוי כאשר פרגולה תלויה הפכה בשנים האחרונות להיות הפתרון המושלם מבחנה אסטטית, מבחינת יעילות וניצול מרבי של השטח.

יש כמה סוגים של פרגולה תלויה כאשר לרוב ניתן לחלקן ל 2 קבוצות, הראשונה היא פרגולה תלויה למטרת הצללה  והשנייה היא פרגולה תלויה עם קירוי מלא.

כל סגנון והתועלת שלו

כאמור יש כמה דרכים או נכון יותר לומר לבנות פרגולה תלויה, הבחירה נובעת לרוב מהאפיון שתעשו, אם אתם מגדירים את הייעוד של הפרגולה תלויה להצללה בלבד הרי שבדיקה יסודית של כיוון האור תשפיע על צפיפות סרגלי ההצללה ועל הזווית שהם יותקנו. אולם אם תבחרו בפרגולה תלויה עם מטרה למנוע מגשם לחדור הרי שבחירה זו תחייב אתכם להתקין קירוי לגג מלא כלומר ללא חורים או מעברים, חומרי הגלם הנפוצים לקירי מסוג זה הם לוחות פלסטיים למיניהם כגון סנטף, פוליגל ועוד, קירוי על ידי רעפים מחרס או מתכת. למעשה אם ננסה לחלק את התועלת שמביא כל חלק בפרגולה תלויה נגלה עד מהרה כי בסופו של יום המטרה היא למצוא את הקירוי הטוב ביותר שיספק את הצרכים שלנו. כך שלמעשה הכול בסיכומו של דבר סובב סביב הצורך ותנאי השטח. חשוב לציין כי למרות שבחרנו באלומיניום עדיין תנאי השטח הם אלו שייצרו אילוצים ואם אנו בעלי עיצוב כללי בעץ אז האלומיניום יהיה די לא שייך. יחד עם זאת עדיין האלומיניום הינו הבחירה המושלמת מסיבות רבות.

למה פרגולה תלויה מאלומיניום עדיפה?

לאלומיניום יש יתרונות רבים שמנייתם תארך זמן רב אולם יחד עם זאת עדיין בהשוואה לחומרי גלם אחרים פרגולה תלויה מאלומיניום תמיד תהיה עדיפה על אחרות. להלן היתרונות של האלומיניום בהשוואה לחומרים אחרים:

משקל - הפער של משקל האלומיניום ביחס לברזל או עץ הינו משמעותי מאוד ואם אנו מתכננים פרגולה תלויה בעלת מימדים גדולי כדאי לשקול בחיוב את השימוש באלומיניום על פני העץ או הברזל.

שרידות - אמנם ברזל הינו חזק וכך גם העץ אולם ללא טיפול שותף ותקופתי השרידות היא נמוכה מאוד, האלומיניום לעומת זאת בעל שרידות גבוהה לשנים רבות, לצורך הדגמה הברזל פגיע מאוד במקרה של חלודה והעץ פגיע במקרה של מזיקים או חרקים, שני חומרי גלם אלו חייבים תחזוקה מתמדת ואלומיניום לעומת זאת כלל אינו צריך טיפול או תחזוקה.

עלויות - העלויות הן אולי הבסיס או היסוד לבחירת סוג וסגנון פרגולה תלויה שנבחר, לא אחת טועים לחשוב כי עלות ההתקנה הראשונית היא זו שמייצגת את המחיר של הפרגולה אולם למעשה אין זה כך.

לסיכום חשוב לציין כי לא המחיר הוא זה שמכתיב את איכות הפרגולה תלויה כי אם בעל המקצוע וחומרי הגלם, אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר עבורכם. רק כך תהנו בשלמות מהפרגולה שלכם.