פרגולה תלויה עם עץ

גדר אלומיניום אפורה

מסתורי כביסה

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

mail072-3726282

פרגולה בכלל ידועה ומוכרת כתוסף לחצר או מרפסת שמאפשר לנו לקבל הגנה מפני השמש בקיץ והגנה מפני הגשם בחורף. יחד עם זאת לא תמיד ולא בכל מקום ניתן להתקין פרגולה מסיבות שונות, בין אם זה בגלל השטח הפנוי או בשל העובדה שמשקל הפרגולה עם עמודי התמיכה יהיו כבדים מידי. לכן יש פתרון בצורת פרגולה תלויה. פרגולה תלויה היא למעשה קירוי על צורותיו שמותקן ללא עמודי תמיכה, לעיתים ההתקנה היא צמודת קיר ולעיתים מבוססת עמוד תמיכה אחד ראשי.

את התקנת הפרגולה תלויה יש לבצע לאחר תכנון אדריכלי בשילוב מהנדס. יש לפרגולה תלויה יתרונות רבים שבאים לידי ביטוי בתצורות מגוונות ושונות.

היתרון הבולט של פרגולה תלויה

תארו לכם מרפסת בבניין בקומה כלשהי נניח קומה 5, המרפסת מדהימה ושטופת שמש, השימוש שלה לרוב מוגבל הן בעונת הקיץ והן בעונת החורף, ההגבלה באה לידי ביטוי בקיץ השימוש הוא למטרת פנאי ואירוח אך בשעות מסוימות אין כלל אפשרות להיות בה מכיוון שהשמש יוקדת ומסנוורת. ובהתאמה גם בחורף כאשר הגשם יורד לא ניתן לשבת במרפסת. על מנת לאפשר את השימוש במרפסת גם בקיץ וגם בחורף כלומר להגדיל את השימושיות שלה אנו מתקינים פרגולה אך לא פרגולה רגילה על עמודים אלא פרגולה תלויה שנתמכת על הקיר ומחוזקת על ידי כבלי פלדה או שרשראות. היתרון בהתקנת פרגולה תלויה הוא שראשית כל אנו חוסכים במקום, השטח של המרפסת יחסית מצומצם וכדאי שננצל כל ס"מ, הפתרון המושלם הוא פרגולה תלויה שאינו מבזבז לנו את שטח הרצפה היקר שלנו. יתרון נוסף שיש לפרגולה תלויה שניתן לארח מתחתיה ללא מגבלת העמודים, כך ניתן למקם שולחנות וכיסאות ללא חשש.

סגנונות וסוגי פרגולה תלויה

מכיוון שפרגולה תלויה אינה נתמכת על ידי עמודים והיא בתצורתה דומה לגגון יש אפשרות לעצב אותה במגוון סגנונות, החל מפרגולות אלומיניום ועש שילוב של חומרי גלם שונים כגון עץ, ברזל ופלסטיק. פרגולה תלויה כאמות מאפשרת לנו ליצור הצללה חלקית או מלאה ואם אנו בוחרים לקרות אותה באופן מלא הרי שבימי החורף הגשומים נמשיך ליהנות ממנה. אם נרצה נוכל לשלב מערכת ידנית או חשמלית לצורכי קירוי על מנת שנוכל לשלוט ברמת ההצללה, כך נאפשר לאוויר החם להיפלט כלפי מעלה יחד עם ההצללה שתהיה לנו ואילו בחורף לסגור את השלבים על מנת למנוע מהגשם לחדור. מומלץ להתקין פרגולה תלויה מאלומיניום מסיבות רבות כאשר הבולטת שבהן היא עניין המשקל, אלומיניום הינו חומר חזק מאוד וקל ביותר. כך שאם מתקינים פרגולה באוויר ללא עמודים סביר להניח כי נרצה כמה שפחות משקל תלוי. מה גם שאם השטח אותו אנו רוצים לקרות הוא קטן יהיה עדיף להתקין אלומיניום ולא עץ או ברזל.