פרגולה תלויה עם עץ

גדר אלומיניום אפורה

מסתורי כביסה

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

mail072-3726282

פרגולות מהוות את מרכז העניינים בכל מה שנוגע לאירוח, בין אם זה אירוח משפחתי או פנאי אישי. פרגולות הפכו להיות נפוצות מאוד בשנים האחרונות. יש 3 סוגים עיקריים של פרגולות שמהוות את הבסיס לשלל עיצובים וסגנונות, אלו הבנויות מעץ שהן הנפוצות ביותר, פרגולות מאלומיניום שתפסו תאוצה בשנים האחרונות ומברזל. כל אחת מהפרגולות חייבת לעבור בדיקה תקופתית על מנת שתישמר לשנים רבות, המתוחזקת ביותר מכולן היא הפרגולה מעץ אחריה הן אלו מברזל והאחרונות מאלומיניום. פרגולות מעץ שהן הנפוצות ביותר הן גם אלו שיש לתחזק בצורה יסודית יותר.

תחזוקת פרגולות מעץ

כאמור פרגולות מעץ הינן בעלות המראה הכפרי המושלם, החיבור של העץ עם כל צבע וגוון מסביב מאפשר לנו ליהנות ללא גבולות מעיצובים שונים ומגוונים. אולם מכיוון שהעץ הינו חומר גלם טבעי וכמו כל חומר טבעי הוא ממשיך להגיב לשינויי טמפרטורה ומזג אוויר, יש צורך לבצע תחזוקה שוטפת. התחזוקה ברוב המקרים כוללת תיקוני צבע, חיטוי ואיטום. ככל שמקפידים על התחזוקה כך היא פחות משמעותית בכל פעם, הדבר דומה לתחזוקת רכב, אם נזניח את הטיפולים בזמן סביר להניח כי יגרמו נזקים רציניים ובעייתיים. ובכן התחזוקה לפרגולות מעץ כוללת כמה שלבים בסיסיים:

בדיקה ויזואלית - הדרך הטובה ביותר לבדוק ולאמוד את הטיפול המתבקש הוא על ידי הסתכלות פיזית בעיניים, יש לחפש פגמים בצבע כגון קילופים, שריטות בקורות, להתבונן על הקירוי ואפילו לשפוך מים על מנת למנוע חדירה של גשם. כל פגם יש לסמן אותו על מנת שנוכל לחזור אליו לצורכי תיקון.

תיקוני צבע - לאחר בדיקת הפרגולות יש להתחיל בביצוע התיקונים, ראשית מתחילים בשיוף והסרת שאריות צבע מתקלף, צריך לשייף היטב על מנת למנוע את התפשטות הקילוף. לאחר מיכן יש לבצע חיטוי לכל האזור המשויף נגד חרקים ומזיקים, החיטוי ימנע ממזיקי עץ שונים לחדור לעץ ולגרום לפגמים. לאחר החיטוי יש למרוח צבע חדש, זה יהיה לכה שקופה או מגוונת, ברוב המקרים הפרגולות נשארות עם הגוון הטבעי של העץ אולם אם צבעתם את הפרגולה בצבע אטום אחר אז הפעולה היא אותו דבר למעט הצבע הסופי שתמרחו על הפרגולות.

טיפול באיטום - יש באופן כללי 2 סוגים של קירוי, הראשון משמש להצללה ואילו השני אטום למי גשמים, לרוב משתמשים בקירוי בכל עונות השנה ולכן גם הקירוי הינו קירוי אטום למים על ידי לוחות פלסטיים. אותו יד לבדוק אחת לתקופה בדרך כלל לפני הגשמים על מנת לוודא שלא חודרים מים מהגג פנימה. אם מצאתם נזילה או אפילו י לכם חשש לגבי קטע איטום מסוים מומלץ לתקן ולא להמתין לגשמים עצמם.

לסיכום תחזוקה

פרגולות מעץ חייבות להיות עם תחזוקה שוטפת, אין חומר שמשתווה ליופי ולאיכות העץ ועל מנת לשמר אותו חייבים לדאוג לתקן פגעים בצבע, לאטום ולחטא, ככל שתקפידו לטפל בזמן כך השימור של הפרגולות יהיה לשנים רבות יותר.